PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Izglītības iestādes aicina ikvienu apmeklēt atvērto durvju un informācijas dienas. Ņemot vērā Covid-19 izraisīto situāciju pasaulē un Latvijā, atvērto durvju dienu pasākumi tiek organizēti tiešsaistes režīmā.

Informācija par atvērtajām durvju dienām skatīt šeit.

Vairāk informācijas par Viesnīcu Biznesa koledžas atvērto durvju dienu atvērt šeit.

Lai pieteiktos pasākumam skatīt šeit.

 

Jau aprīļa beigās ziņojām, ka Latvijas Radio Ziņu dienests sadarbībā ar sabiedrisko mediju portālu lsm.lv medijpratības projekta ietvaros ir radījis interaktīvu spēli skolēniem „Smadzeņu skalotava”.Papildu spēlei ir izveidots īss video, kurā sniegti praktiski padomi informācijas pārbaudei. Video pieejams:https://youtu.be/7OjXg1gwlKU

Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centraRe:Balticafaktu pārbaudes un sociālo mediju pētniecības laboratorijasRe:Checkvadītāja Evita Puriņa skolēniem sagatavojusi padomus,kā vieglāk izvērtēt sociālajos tīkos un interneta vietnēs pieejamās informācijas patiesumu:https://www.lsm.lv/raksts/zinas/medijpratiba/ka-nelaut-sev-skalot-smadzenes-slavenibas-to-izteikumi-un-patiesiba.a356305/.

Spēlesmērķis ir rosinātjauniešus kritiski vērtēt medijos un sociālajos tīklos pieejamo informāciju.Spēle piedāvā uz mirkli iejusties lielvalsts prezidenta Trampa, vides aktīvistes Grētas, karalienes Elizabetes II un jauniešu vidū populārā Tiktoka tēlos, cenšoties izprast, kā personiskā pārliecība vai lomai piedēvētās intereses, vērtības un citi faktori var ietekmēt tā rīcību publiskajā telpā.Noslēgumā spēlētājs saņemfaktu pārbaudes projektaRe:Checkvadītājas Evitas Puriņas padomus, kā neļaut sev izskalot smadzenes un izvērtēt pieejamās informācijas patiesumu un pilnīgumu. Spēle latviešu un krievu valodā pieejama:https://www.lsm.lv/smadzenu-skalotavaun var kalpot kā ilustratīvs materiāls skolām, runājot par medijpratību, politisko un mediju dienaskārtību, kā arī propagandu.

Atzīmējot jaunās skolotāju istabas atvēršanu - Rīgas Valsts tehnikuma skolotāji tika sveikti ar skaistu koncertu.
Liels paldies talantīgajiem RVT audzēkņiem:  Jūlijai Prohorovai (GL2-1),   Marijai Kuņankinai (B-1),  Kristapam Gabrielam Sinkevičam (TA1) un   Leonīdam Čupriņinam (DP1-2) par skaisto koncertu, kas veltīts skolotājiem. Jūs esat brīnišķīgi un mēs ar jums lepojamies!

 

skolotajuistaba11

Latvijas Reitingi