PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Īstenotie pasākumi Rīgas Valsts Tehnikumā iniciatīvas Latvijas skolas somas ietvaros  2019./2020.m.g. un 2018./2019.m.g.2. semestrī skatīt šeit.

Rīgas Valsts tehnikuma audzēkņi apmeklē iniciatīvas “Latvijas skolas soma” pasākumus

Rīgas Valsts tehnikuma vairāku grupu audzēkņi 2019. gada 7. februārī iniciatīvas Latvijas skolas soma ietvaros baudīja divus pasākumus: kultūras attīstības biedrības “Tapala lapa” Ērika Vilsona monoizrādi – Rūdolfs Blaumanis „Nezāle” un koncertuMūzika Tev”, kurā fonda "Viegli” aicināti viesojās mūziķi Goran Gora, Māra Upmane-Holšteina, Raimonds Gusarevs, DJ Monsta un draugi, kā arī koncerta īpašais viesis Viktors Lapčenoks.

2018. gada 18. decembrī Rīgas Valsts tehnikuma audzēkņiem iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros bija dota iespēja apmeklēt Operetes teātra veidoto mūzikas un dejas izrādi "Skrien piparmētras gaisā..." un tvert muzikālo baidījumu, kas aptver visu plašo Operetes teātra repertuāra žanrisko spektru - opereti, mūziklu, kino un teātra mūziku. Operetes solisti - Marlēna Keine (soprāns), Jolanta Strikaite - Lapiņa (soprāns), Emīls Kivlenieks (tenors) un Nauris Indzeris (baritons) operetes orķestra un diriģenta Guntara Bernāta vadībā par prieku klausītājiem izdziedāja un izspēlēja muzikālu dzīves stāstu, kas atklājās caur komponistu Ivara Vīgnera, Imanta Kalniņa, Elgas Īgenbergas, Raimonda Paula, Zigmāra Liepiņa pazīstamajām melodijām. Paldies Operetes teātra direktorei A. Ozoliņai - Kozlovskai un māksliniekiem, atsaucot atmiņā patīkamus mirkļus no mūzikas pasaules.

 

 

Ineta Īvāne,
Rīgas Valsts tehnikuma
direktores vietniece izglītības kvalitātes un attīstības jomā.

Ir pagājušas pāris nedēļas pēc Rīgas Valsts tehnikuma simtgades svinību gada ieskandināšanas. Vēlamies atskatīties uz pasākumiem, kas tika organizēti par godu tehnikumam un Latvijai.

28. novembrī, viesmīlīgajās un 150 gadus seniem stāstiem apvītajās Rīgas Latviešu biedrības nama telpās tika rīkoti divi pasākumi – izstāde un koncerts. Rīgas Valsts tehnikums, atsaucoties iniciatīvai „Latvijas skolas soma”, veidoja plakātu izstādi, atklājot tehnikuma simtgades svinības. Ekspozīcijas saturiskā daļa tika veidota tā, lai stiprinātu jauniešos Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes.

Rīgas Valsts tehnikuma Drukas un mediju tehnoloģiju nodaļas audzēkņu veidotā plakātu izstāde “Latvijai 100 – RVT 100”, kas veltīta Latvijas valsts 100 gadei, bija apskatāma Rīgas Latviešu biedrības telpās. Ekspozīciju ir plānots atkārtoti izstādīt arī nākošajā gadā, tehnikuma 100 – gades pasākumos.

 

Latvijas valsts simtā dzimšanas diena ir godam nosvinēta, taču ar to svinēšana nav noslēgusies. Latvija var lepoties ar Rīgas Valsts tehnikumu kā vienu no senākajām profesionālās izglītības iestādēm, kas dibināta 1919. gada 29. decembrī.

Par godu Rīgas Valsts tehnikuma simtgadei, tehnikuma audzēkņi un pasniedzēji tiek aicināti ieskandināt jubilejas gadu ar svētku koncertu “Rīgas Valsts tehnikumam rit 100.”. Koncertā piedalīsies tādi pazīstami mūziķi kā Andris Ābelīte, Aija Vītoliņa, Ieva Sutugova, Atis Ieviņš, Igo un Annija Putniņa. Koncerta programmas vadītāja Ieva Duļevska sanākušos iepazīstinās ar tehnikuma dibināšanas vēsturi, kā arī pastāstīs par Rīgas Valsts tehnikuma dibinātājiem un absolventiem, kas nesuši Latvijas vārdu pasaulē. Koncerts tiek rīkots, pateicoties piešķirtajam valsts budžeta finansējumam iniciatīvas "Latvijas skolas soma" ietvaros.

Rīgas Valsts tehnikums, atsaucoties iniciatīvai „Latvijas skolas soma”, Rīgas Latviešu biedrības namā veido plakātu izstādi “Latvijai 100 – RVT 100”. Ekspozīcijas saturiskā daļa tiek veidota tā, lai stiprinātu Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes. Pirmā stāva vestibilā plānots izstādīt audzēkņu izstrādātos plakātus Latvijai 100, bet RLB trešā stāva vestibilā paredzēts izstādīt plakātus, kas veidoti izmantojot RVT muzeja arhīva materiālus. Izstādes atklāšana plānota 28. novembrī plkst. 14:00 Rīgas Latviešu biedrības nama pirmajā stāvā.

2018. gada 13. novembrī patriotiskās nedēļas „Latviju mīlot un piepildot” ietvaros grupas A2-2, E2-2, S2, D2-1, D2-3, N2, TA2/TP2 un L2 Kultūras ministrijas iniciatīvas „Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklēja pasākumu „Tikšanās vieta Rīgas pilsētas II teātris”, kura laikā jauniešiem bija iespēja pašiem personīgi nokļūt 100 gadus senā pagātnē, Rīgā, Pilsētas II teātrī, kur kopā sanāca gan aicināti pilsoņi, gan arī interesenti, kas noklausījās vēsturisko Latvijas Republikas proklamāciju.

sv18

Latvijas Reitingi