PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

Rīgas Valsts tehnikuma Tehnoloģiju un inovāciju centrā Dārzciena ielā 70 ir uzstādīta saules enerģijas mikroģenerācija. Bezmaksas vebinārā par tēmu: „SAULES ENERĢIJAS MIKROĢENRĀCIJA LATVIJĀ: POTENCIĀLS UN REALITĀTE” 2021. gada 27. maijā no plkst. 11.00 līdz 13.00 portālos www.delfi.lv un www.uzladets.lv pieredzē par ieguvumiem un izaicinājumiem savas stacijas uzstādīšanā dalīsies Rīgas Valsts tehnikuma direktore Dagnija Vanaga. Būs arī vairāku ekspertu viedokļi gan par ekonomisko pamatojumu jau tagad saules enerģijas izmantošanā privātpersonām un uzņēmējiem, gan arī par sabiedrības ieguvumiem kopumā energoefektivitātes pasākumu īstenošanā.

Aicinām pievienoties vebināra klausītāju pulkam!

 

04maijs.jpg

PIKC "Rīgas Valsts tehnikums"

PEDAGOĢISKĀS PADOMES SĒDE

2021. gada 24.martā plkst. 14:00 tiešsaistē MS TEAMs platformā

Darba kārtību skatīt šeit.

Karjeras konsultanti, tehnikuma grupām organizējot mācību ekskursijas uzņēmumos un tikšanās ar darba devējiem, bieži piedzīvoja situācijas, ka audzēkņiem ir neinteresanti, viņi dažādos veidos demonstrē savu nevēlēšanos piedalīties pasākumā, un to bez šaubām pamana arī darba devēji, kas ir skeptiski attiecībā uz grupu pasākumiem un izsaka savu vēlmi pie sevis uzņēmumā redzēt 1-2 motivētus tehnikuma audzēkņus, kas grib uzzināt vairāk par savu profesiju un iepazīt savu nākotnes darba vietu. Bet kā tad lai atrod tos motivētos un savā karjeras nākotnē ieinteresētos jauniešus?

Laika posmā no 2020. gada 17. decembra līdz 2021. gada 17. janvārim Rīgas Valsts tehnikumā, norisinājās “CV un Motivācijas vēstuļu konkurss”, kuru organizēja pedagogi karjeras konsultanti Ineta Maļinovska un Anita Umbraško. Lai konkursam būtu lielāka pievienotā vērtība, MS TEAMs platformā tika organizētas arī trīs tiešsaistes sarunas, kurās audzēkņi saņēma ieteikumus, kā veidot CV un Motivācijas vēstules, kuru variantu labāk izvēlēties un kādas kļūdas labāk nepieļaut CV rakstīšanā.

Konkursa gaitā norisinājās sadarbība ar tehnikuma Projektu nodaļas galveno speciālisti Aritu Ošiņu, kas minētajās tiešsaistes sarunās stāstīja audzēkņiem par mobilitātes iespējām un ieguvumiem, par Erasmus+ mobilitātes konkursa (pieteikšanās līdz 12. februārim) dalībai iesniedzamajiem dokumentiem (Europass formāta CV/Motivācijas vēstule latviešu un angļu valodā). Liels paldies Aritai par atbalstu CV un Motivācijas vēstuļu konkursa pieteikumu izskatīšanā.

CV un Motivācijas vēstuļu konkursa uzvarētāji (Ieva Asupa - GL2-2, Darja Rozonova - DP2-1, Leonīds Čupriņins - DP2-2, Artūrs Bubovičs - DP2-3) izvēlējās iesniegt savus CV un Motivācijas vēstules konkursam dalībai Erasmus+ mobilitātē. Lai gan visi četri uzvarētāji mācās tikai otrajā kursā, pārliecība ko gūsti, ka iesniedzamie dokumenti ir korekti, dod pozitīvu rezultātu un motivāciju turpināt iekarot jaunas virsotnes.

Latvijas Reitingi