PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

2021. gada 25. maijā TEAMS platformā norisinājās praktiskā nodarbība Introduction to Power BI Data Visualization Tool (180 min.). Power BI, kas ātri un operatīvi skaitļu rindas pārvērš vizuāli pārskatāmos grafikos, attēlos, kartēs, šobrīd ir diezgan aktuāla un svarīga lieta, bez kuras nav iedomājama datu vai finanšu analītiķa darba diena. Ar Power BI strādā apdrošināšanā, statistikā, bankās, loģistikā un citur, kur nepieciešama apjomīga datu apstrāde un atspoguļošana.

Praktisko ievadnodarbību Power BI rīka apgūšanā nodrošināja IT uzņēmums Accenture. Nodarbībā, kuru vadīja A.Tralle no Amerikas un L.Anačko no Latvijas, pamatā bija angļu valoda, bet lai labāk izprastu šo rīku, noderēja arī krievu un latviešu valoda. Pēc dalības nodarbībā Komercdarbības nodaļas jaunietes Loreta Hartmane (GK3-1), Viktorija Valdmane (GK3-1), Laura Krūzmane (GK4-1) un Marija Ivanova (VB1) droši var rakstīt savā CV, ka guvušas ieskatu Power BI, un zinot kā šis rīks darbojas, var turpināt apgūt šo rīku arī patstāvīgi, tādā veidā paverot sev labākas karjeras iespējas.

Uzņēmums Accenture piedāvā bezmaksas Bootcamp (1-8 nedēļas) attālinātās apmācības, kas ir daļa no uzņēmuma atlases programmas, un pēc tam sekmīgākie dalībnieki iegūst sertifikātu un apmaksātu praksi “Accenture”. Mācībās tiek apgūtas IT (iOS un mobilie risinājumi, DevOps, CRM, Robotika, Oracle u.c.) pamatzināšanas un iemaņas karjeras sākšanai, tās ir pietuvinātas ikdienas darbam projektos. https://bootcamp.lv/?type=consulting

https://www.delfi.lv/bizness/tehnologijas/accenture-palielina-darba-samaksu-tiem-kas-uzsak-karjeru-it-joma.d?id=52690283

Sagatavoja: PKK Ineta Maļinovska

2021. gada 26. maijā MsTeam Komercdarbības nodaļas grupu GL2-1, GL2-2, B2 audzēkņi un profesionālo priekšmetu skolotājas Diāna Rogoļeva un Liene Sastapa ieskatījās universālveikala Stockmann darbībā. Mācību ekskursija https://enudiena.lv/ekskursijas ar nosaukumu “Iepazīsti Stockmann – veidojam jaunus iespaidus katru dienu!” audzēkņiem deva iespēju gūt ieskatu modes eksperta ikdienā, saņemot lietišķā stila padomus, uzzināt par Pārdošanas eksperta ikdienu. Pārtikas delikatešu eksperts sniedza ieskatu Stockmann ražošanas nodaļas procesos, padalījās ar receptēm. Uzņēmums saviem darbiniekiem piedāvā elastīgus darba grafikus un nepilnu darba slodzi, dodot iespēju savienot darbu ar mācībām. Jauniešiem, kurus interesē darbs uzņēmumā, aicināti sūtīt savus CV https://stockmann.staffinhr.com/apply/ .

2021. gada 26. maijā Zoom platformā un sociālo tīklu platformā Facebook Latvijas Darba devēju konfederācija organizēja iedvesmas semināru par jauniešu izglītības un karjeras iespējām Rīgā “Kur mācīsies Rīgas jaunieši?”. Rīgas Valsts tehnikumu pārstāvēja Ķīmijas tehnoloģiju nodaļas 4. kursa audzēknis Lorenzo Terlizzi. Lorenzo praktizējās farmācijas uzņēmumā AS “Grindeks”, par viņu darba devēji Jānis Kunakovs (Aktīvo farmaceitisko vielu un gatavo zāļu Analītiskās grupas vadītājs) un Ilze Virza-Holodņikova (Darbinieku attīstības un atlases projektu vadītāja) izteicās, ka Lorenzo ir bijis pats labākais praktikants, kurš ir bijis Grindeksā. Par mūsu tehnikuma audzēkņa visaugstāko novērtējumu uzslavas ir pelnījusi nodaļas vadītāja Madara Pētersone.

Bet visi, kas grib noskaidrot ko nozīmē teiciens “Amatu nevar iemācīt, to var tikai nozagt!”, uzzināt vairāk par LDDK projektu, par izglītības un nodarbinātības tendencēm, par to, kādas profesijas, profesionālās kvalifikācijas būs aktuālas tuvākajā nākotnē, par to kāds ir darbaspēka pieprasījums/piedāvājums un kuros uzņēmumos ir augstākās algas, var noskatīties semināra ierakstu Facebook platformā:
https://www.facebook.com/DVBmacibas/videos/1389549751437952.

Sagatavoja: PKK Ineta Maļinovska

 

2021. gada 21. maijā PKK Anita Umbraško aicināja piedalīties Mašīnbūves nodaļas grupu M1, M2 un M4 audzēkņus un profesionālo priekšmetu skolotāju Jevgēniju Garbuzu neparastā tiešsaistes mācību (https://enudiena.lv/ekskursijas) ekskursijā, viesojoties metālapstrādes uzņēmumā LSEZ Jensen Metal SIA. Šī ekskursija izcēlās ar to, ka uzņēmums pirmo reizi ekskursiju organizēja un komunicēja, izmantojot ZOOM tiešsaistes platformu, jo parasti ekskursantus sagaida klātienē pie sevis Liepājā, kuriepazīstina ar dažādām tehnoloģijām un tehnikām: metāla zāģiem, lāzeriem, revolveru, metāla krāsošanu u.c. Šoreiz ekskursijas klātbūtni nodrošināja Kristaps, izskraidot ražošanas cehus un parādot savā telefonā uzņēmuma CNC iekārtas (frēzes, virpas, liekšanas iekārtas, lāzerus, robotus utt.), undraudzīgos darbiniekus ar muzikālām dotībām.

Uzņēmumu veidojošie pamatvirzieni: metināšana, kodināšana, stikla skrošu strūklas apstrāde, lāzergriešana, liekšana, zāģēšana, virpošana, frēzēšana, krāsošana un montāža. Galvenā uzmanība tiek pievērsta izstrādei, kvalitātei un gala produktam. Kā minēja Daiga, tad uzņēmums piedāvā prakses vietas topošajiem tehniskās nozares speciālistiem – metinātājiem, elektriķiem, mehatroniķiem u.c. Prakses laikā tiek nodrošinātas siltas pusdienas. Pēc ierobežojumu atcelšanas, uzņēmums mūs gaida ciemos arī klātienē, un ja būs interese par praktizēšanos, solīja padomāt arī par dienesta viesnīcas nodrošināšanu prakses laikā.

https://www.facebook.com/1154381928013314/videos/1964971317138269

https://www.facebook.com/1154381928013314/videos/149351080290397

Sagatavoja: PKK Ineta Maļinovska


Tehnikuma karjeras nodarbībās nemaz nav garlaicīgi! Jau vairāku nodaļu audzēkņi piedalījušies Pedagoga karjeras konsultanta Ludmilas Fomkinas atraktīvajās grupu nodarbībās, kuras viņa organizē tiešsaistes TEAM vai ZOOM platformās. Ludmila vada klases audzināšanas stundas par karjeras tēmu izmantojot pašas izveidotās spēles un spēļu elementus, rādot arī dažādus motivējošos video, pielietojot digitālos rīkus – Jamboard, Mentimeter, Kahoot u.c.

Katrai grupai tiek piemeklēta atbilstošākā nodarbības tēma - "Motivācijas formula", "Kā izprast sevi un novērtēt savas stiprās puses", "Motivācijas ritenis", "Efektīva laika plānošana", "Mana vizītkarte"… Ludmilas vadītajās nodarbībās parādās tehnikuma audzēkņu mākslinieciskie talanti, radošums, kreativitāte, sacensības gars. Ludmila ir no tiem pedagogiem, kuras nodarbības nav vienādas, lai arī tēmas nosaukums ir viens, nodarbības neatkārtojas, tās mainās un tiek pielāgotas attiecīgās grupas vajadzībām, interesēm un noskaņojumam. Klases audzinātāji, kuriem ir interese par interaktīvām karjeras stundām – esiet atsaucīgi saziņā ar Ludmilu Fomkinu!

Sagatavoja: PKK Ineta Maļinovska

2021. gada 12. maijā Komercdarbības nodaļas grupu GL2-1 un GL2-2 audzēkņi un profesionālo priekšmetu skolotāja Diāna Rogoļeva piedalījās tiešsaistes mācību ekskursijā (https://enudiena.lv/ekskursijas) –viesojās uzņēmumā SIA Vervo.

No SIA Vervo direktora un līdzīpašnieka Māra Dreimaņa ekskursanti uzzināja, kādas rakstura īpašības un motivācija nepieciešama, lai izveidotu stabilu un ar katru gadu augošu uzņēmumu. Transporta un loģistikas uzņēmums SIA Vervo pastāv jau 13 gadus un nepārtraukti turpina attīstīties. Uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 40 darbinieki, 2020. gadā sasniedza 10 miljonu apgrozījumu. Loģistikas departamenta vadītāja Vita Suharevska topošos loģistikas darbiniekus iepazīstināja ar uzņēmuma vērtībām:

- Mūsu darbinieki (strādājam kā komanda, kas spēj augt kopā no katra pieredzes);
- Vienkāršība (māksla sarežģīto pasniegt vienkārši, lai klients būtu apmierināts);
- Atklātība (tikai līderis spēj atzīt savas kļūdas un no tām mācīties);
- Klients (mēs būvējam savu biznesu, ieklausoties klientu vajadzībās, nevis otrādi).

Vita uzskata, ka Loģistikas speciālista profesijā visinteresantākais ir tas, ka nekad nezini kā pavadīsi savu dienu. Šajā profesijā svarīga mērķtiecība, disciplīna, stresa noturība, loģiskā domāšana, proaktivitāte, krievu un angļu valoda, ģeogrāfija, jo darbs ar kartēm ir ikdiena.

Audzēkņi, kuriem interesē prakses un darba iespējas SIA Vervo, tiek aicināti interesēties un ieskatīties uzņēmuma mājas lapā https://vervo.lv/lv/, tieši šobrīd tiek meklēts Loģistikas speciālista asistents.

Sagatavoja: PKK Ineta Maļinovska

2021. gada 5. maijā Datorikas nodaļas interesentiem MsTeams platformā notika virtuāla ekskursija uzņēmumā MikroTik, kas tika noorganizēta pateicoties šīs nodaļas 4. kursa audzēkņa Alekša Šteinburga izrādītai interesei uzzināt vairāk par uzņēmumu un IT tirgus tendencēm.

Latvijas uzņēmums MikroTik (Mikrotīkls) ražo datortīklu aprīkojumu, tā pamatprodukcija ir bezvadu iekārtas un maršrutētāji. Uzņēmuma ražojumi sastopami gandrīz katrā mājā un ne tikai Latvijā, tos izmanto gan NASA, gan bāzes stacijā Everesta kalnos, gan arī augsto tehnoloģiju Roborace bezpilota auto klases sacīkstēs. MikroTik ir ieinteresēts ilgtermiņa sadarbībā, tāpēc jaunieši, kuriem ir vēlme zināt, meklēt, piedalīties, tiek iedrošināti pieteikties uz uzņēmuma darba sludinājumiem.

 

Sagatavoja: PKK Ineta Maļinovska

Rīgas Valsts tehnikuma audzēkņiem no 2021. gada 26. aprīļa līdz 29. aprīlim norisinājās vairāki darba pasaules iepazīšanas pasākumi.

26. aprīlī Datorikas nodaļas visu kursu audzēkņiem bija iespēja piedalīties virtuālā ekskursijā IT uzņēmumā Scandiweb, no aicinātiem 300 audzēkņiem piedalījās 30, kas uzzināja gan par uzņēmumu, gan par prakses un darba iespējām. Atraktīvā Kahoot spēlē, jaunieši paši atzina, ka, lai uzsāktu darbu Scandiweb kā programmētājam, ir nepieciešamas priekšzināšanas un motivācija mācīties.

28. aprīlī norisinājās KAA pasākums “Tavas karjeras ekspresis”, kur satikās Dzelzceļa, Enerģētikas un IT nozares interesenti un speciālisti, lai apspriestu izglītības nozīmi karjeras izvēlē, diskutētu par izaicinājumiem un nākotnes darba iespējām dzelzceļa nozarē saistībā ar projektu “Rail Baltic”. Diskusijas bija interesantas un aizraujošas, tās dalībnieki nonāca pie kopsaucēja, ka dzelzceļš Latvijā ir perspektīva joma, kurā tiek panākta savstarpējā simbioze, kas ietver ilgtermiņa attiecības starp vairākām nozarēm un nozaru speciālistiem.

28. aprīlī Komercdarbības nodaļas G2 un G3 audzēkņi un profesionālo priekšmetu skolotāja Ieva Rebiņa piedalījās projekta “Dzīvei gatavs” atbalstītā apdrošināšanas kompānijas “Balta” īpašumu apdrošināšanas produktu vadītāja Uģa Uškāna lekcijā un praktiskajā nodarbībā, aprēķinot apdrošināšanas riska cenu, attīstot prasmi pieņemt pamatotus un racionālus lēmumus. Vieslektors uzskata, ka, lai strādātu apdrošināšanas jomā, nepieciešamas tādas prasmes kā analītiskā domāšana, spēja ātri orientēties un atrast informāciju.

29. aprīļa pasākums GASO GĀZES SKOLA tika domāts profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem, kuri apsver darbavietas izvēli. Pasākumā, kas bija skatāms Facebook sociālajā tīklā un Youtube kanālā https://www.youtube.com/watch?v=UitG4g3KqXM tika stāstīts par uzņēmumu un karjeras izaugsmes iespējām. Uzņēmums, kurā esot patīkami un droši strādāt, pie sevis praksē gaida gan inženierkomunikāciju speciālistus, gan erudītus, kam viegli padodas tehniskie darbi.

Sagatavoja: PKK Anita Umbraško un Ineta Maļinovska

Latvijas Reitingi