PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Profesionālās izglītības kompetences centrs

RVT Praktisko mācību centrā Dārzciema ielā 70 no 24. līdz 28. oktobrim notika Nordplus Jauniešu izglītības programmas ietvaros RVT īstenotā projekta Education based on work environment and mutual cooperation (Darba vidē balstīta izglītība un savstarpējā sadarbība), Nr. NPJR-2015/10265 prakses pirmā daļa. Tajā no RVT piedalījās D4-1 grupas audzēkne Kristīne Kazakēviča un skolotājs Edgars Oļehnovičs no Datorikas nodaļas, kā arī M3 grupas audzēknis Toms Pedecis un skolotāja Aiva Dambīte no Mašīnbūves nodaļas. Kopā ar mūsu audzēkņiem un skolotājiem prakses uzdevumus veica arī skolotāji un studenti no projekta partnerskolām – Kauņas Tehniskās koledžas (Lietuva) un Gēteborgas IT ģimnāzijas (Zviedrija).

Prakses mērķis ir uzbūvēt līnijsekotājas mašīnas modeli. RVT īstenotās prakses laikā projekta dalībnieki iemācījās strādāt ar metālapstrādes tehniku un programmatūru, veidojot mašīnas plati un riteņus. Izaicinājums visiem bija darbs ar Solid Edge datorprogrammu, jo lielākā daļa to iepriekš nebija apguvusi. Taču jaunieši un viņu skolotāji veiksmīgi tika galā ar šo uzdevumu un Solid Edge programmā izveidoja mašīnas modeli un detaļas.

Projekta dalībnieki ne tikai piedalījās prakses īstenošanā, bet arī devās ekskursijā uz elektronikas daļu ražošanas uzņēmumu AS “HansaMatrix” Ogrē un starptautiskās programmēšanas kompānijas “Accenture” nodaļu Rīgā. Prakses sākumā mūsu ārvalstu viesi tika iepazīstināti ar Latviju un Rīgas Valsts tehnikumu. Projekta dalībnieki piedalījās arī komandas saliedēšanas aktivitātēs, kā arī devās nelielā ekskursijā pa Vecrīgu.

Prakses laikā notika arī projekta partneru sanāksme, kurā piedalījās projekta vadītāja no RVT un koordinatori no visām trijām partnerskolām, pārrunājot un risinot dažādus projekta īstenošanas jautājumus.

Prakses noslēgumā studenti un skolotāji saņēma sertifikātus par veiksmīgu dalību projekta prakses pirmajā daļā Rīgas Valsts tehnikumā.

Nākamā prakses daļa notiks Lietuvā 2017. gada februārī. Prakse noslēgsies Zviedrijā 2017. gada aprīlī.

Projekta vadītāja Sandra Bidzāne un koordinatore Arita Ošiņa saka lielu paldies skolotājiem Aivai Dambītei un Edgaram Oļehnovičam, direktora vietniecei profesionālās izglītības jomā Ingai Šikovai un kolēģei Rebekai Sīlei par atsaucību un palīdzību projekta prakses organizēšanā!

Plašāka informācija par RVT īstenoto Nordplus projektu mājaslapā: www.ewemc.com

Fotogrāfijas no pasākuma skatīt šeit.

 

Latvijas Reitingi